Reklama samochody.pl

Pożar domu i budynku gospodarczego w Milczu. Z pożarem walczyło 7 zastępów straży (ZDJĘCIA)

1 czerwca 2022 roku o godzinie 08:09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Milcz.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz z OSP KSRG Milcz i OSP Chodzież stwierdzono pożar budynku gospodarczego stanowiącego ścisłą zabudowę z budynkiem mieszkalnym. Lokator przyległego mieszkania opuścił je przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej i sam zaalarmował służby o zdarzeniu. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się elementy wyposażenia budynku gospodarczego, a następnie dokładnym jego oddymieniu za pomocą wentylatora osiowego. W wyniku pożaru nikt nie został ranny. Na miejsce zdarzenia przybył biegły sądowy w zakresie pożarnictwa, który wraz z Policją prowadził czynności dochodzeniowe.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział SiŚ z JRG Chodzież, OSP KSRG Milcz oraz OSP Chodzież. W sumie 7 pojazdów i 23 strażaków. Akcję wsparło Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Opracowanie:kpt. Jakub Stoupiec

Zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz

Poprzedni artykułStrażacy z OSP Wilkowo Polskie z nowym wozem strażackim. To historyczny moment (ZDJĘCIA,WIDEO)
Następny artykułTragedia na Franowie. Nie żyje mężczyzna potrącony przez samochód