Reklama Toyota

Pożar budynku gospodarczego z drewnem w środku (ZDJĘCIA)

W piątek, 10 lutego o godz. 6.10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze szopy z drewnem w miejscowości Szamotuły na ul. Kapłańskiej.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Baborowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowało się drewno. Kilkanaście metrów dalej znajdował się budynek mieszkalny i garaż.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się dach budynku i palące się drewno, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na znajdujący się w pobliżu budynek mieszkalny i garaż, wyniesieniu nadpalonego wyposażenia oraz sprawdzeniu pomieszczenia w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Poprzedni artykuł2-letnie dziecko uwięzione w aucie. Na pomoc wezwano straż pożarną
Następny artykułPożar samochodu osobowego przy ul. Kilińskiego w Słupcy