Reklama samochody.pl

Poważny wypadek z udziałem wozu strażackiego. Czterech strażaków rannych

Pięć osób, w tym czterech strażaków zostało rannych w wypadku z udziałem wozu strażackiego.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 24 lipca po godzinie 12:00 w Lubinie.

Druhowie z OSP Rudna zostali zadysponowani do pożaru zboża oraz lasu w miejscowości Brynów.

Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego i Zielonogórskiej doszło do wypadku wozu strażackiego, który jechał alarmowo z osobowym Volvo. Siła uderzenia była tak duża, że wóz bojowy przewrócił się na bok. Natomiast osobowe volvo zostało niemal zmiażdżone.

#LUBIN W niedzielę 24 lipca 2022 po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Zielonogórskiej w Lubinie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem wozu bojowego straży pożarnej.

Zastęp 489[D]66 – GBA 4,5/35 Mercedes Benz Atego 1625 – OSP Rudna biorący udział w akcji gaśniczej przy pożarze zboża i lasu w powiecie polkowickim w miejscowości Brunów został przedysponowany do zdarzenia drogowego w miejscowości Mleczno. Podczas dojazdu do miejsca wypadku doszło do zderzenia z pojazdem osobowym marki vovlo na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Zielonogórskiej w Lubinie. Do szpitala trafiło 5 osób. – To poszkodowany z osobowego volvo oraz czterech ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej, którzy uskarżali się na bóle w klatce piersiowej, mieli bóle kręgosłupa. Są teraz w trakcie diagnostyki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem strażackim z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierujący volvo 26-letni obywatel Ukrainy miał zielone światło.

Na miejscu udział brały liczne siły i środki straży pożarnej, w tym śmiglowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego,  Specjalista Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologiczna z Legnicy, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Foto dzięki uprzejmości portalowi 112 Polkowice 

Poprzedni artykułZderzenie dwóch samochodów osobowych. Jednego z kierowców przetransportowano do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułPorwanie 14-latki w Poznaniu. Torturowali ofiarę, przypalali papierosami, ogolili głowę. Teraz mówią, że żałują