Reklama Toyota

Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. Jeden z kierowców wypadł z auta i leżał na jezdni (zdjęcia)

Kierowca Peugeotem wypadł z pojazdu i leżał na jezdni. Groźny wypadek w powiecie obornickim.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:27. Wówczas to obornickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych  na 78. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa.

Kierujący Peugeotem 26-latek wykonując manewr cofania z prywatnej posesji nie upewnił się czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu i zderzył się z samochodem marki audi A6. W tym czasie kierujący Audi wyprzedzał już prawidłowo jadący pojazd marki Golf. 36-latek kierujący Audi zeznał, że nie był wstanie już uniknąć zderzenia z autem. Zarówno Audi, jak i Golf jechali w kierunku Ryczywołu z Obornik – informuje Izabela Leśnik, oficer prasowa policji w Obornikach.

Kierujący Golfem oraz Audi opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W wyniku zderzenia kierujący Peugeotem wypadł z pojazdu i leżał na jezdni. Po przebadaniu przez ZRM został przetransportowany do szpitala w Obornikach – informuje Leszek Walczak z obornickiej straży pożarnej 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz oświetleniu terenu akcji w celu przeprowadzenia oględzin przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy Policji. Po zakończeniu czynności przez Policję działania JOP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni – dodaje Walczak

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udziały brały 4 zastępy w sile 20 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

📷PSP Oborniki

Poprzedni artykułRozesłano pilny alert RCB. O co chodzi??
Następny artykułWypadek w Rostarzewie. Jedna osoba ranna trafiła do szpitala