Reklama samochody.pl

Poważny wypadek z udziałem czterech pojazdów. Jedna osoba uwięziona (ZDJĘCIA)

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku na drodze krajowej numer 32 w powiecie grodziskim. Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 20 września kilka minut przed godziną 14:00 grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 32 trasa Rakoniewice – Rostarzewo. Według zgłoszenia wynikało, że zderzyły się tam trzy samochody osobowe i jeden ciężarowy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego, ochotników z Rakoniewic i Rostarzewa, a także dwa zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Strażacy zastali również w jednym z rozbitych pojazdów uwięzioną osobę. Natychmiast za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonano do rannej osoby dostęp.

Jak doszło do wypadku

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Touran na prostym odcinki drogi chciał skręcić w lewo. Jadący za nim kierujący Fiatem Uno nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, co doprowadziło do przemieszczenia się Volkswagena na lewy pas pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Konsekwencją tego było zderzenie z tirem marki Scania. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tym pojazdem chciał uniknąć zderzenia z Volkswagenem i wjechał do rowu. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Mówi dla portalu wlkp.112 Aleksandra Hofmann z grodziskiej policji 
Poprzedni artykułPodczas mijania doszło do zdarzenia BMW z ciągnikiem rolniczymi (ZDJĘCIA)
Następny artykułGroźna czołówka z udziałem dwóch samochodów. Wśród rannych 5-letnie dziecko (ZDJĘCIA)