Reklama Toyota

Poważny wypadek. Szynobus zmiażdżył forda. 20-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

fot. Arkadiusz Hawryliszyn - wlkp112.pl - Wypadek pociągu i osobówki w Strykowie

Do poważnego doszło w poniedziałek, 14 września, na przejeździe kolejowym w Strykowie w powiecie Poznańskim. Szynobus wjechał pod samochód osobowy.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 17.00, wtedy o całym zdarzeniu odpowiednie służby poinformował dyżurny ruchu kolejowego, z którego wynikało, że na przejeździe kolejowym bez zapór w Strykowie doszło do zderzenia Szynobusu kolei Wielkopolskich relacji Wolsztyn – Poznań z samochodem osobowym marki Ford Mondeo. Na miejsce natychmiast wysłano wszystkie służby. Po dojeździe na miejsce strażaków potwierdzono zgłoszenie i natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej. Kierującego pojazdem 20-letniego mężczyznę za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego z wraku pojazdu musieli wydostać strażacy.

Jak informuje Nas Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – Pojazd był przeciągnięty przez szynobus. Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Fordem Mondeo podróżowała tylko jedna osoba.

Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie, nieprzytomny został przewieziony do jednego z Poznańskich szpitali. Na tą chwilę nie mamy informacji jaki jest stan zdrowia 20-letniego mężczyzny.- dodaje Iwona Liszczyńska.