Reklama Toyota

Poważny wypadek. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

JRG8 Poznań

W nocy 10. maja na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego przy ulicy Leśnej w Czerwonaku. Dyżurny niezwłocznie zadysponował miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, dwa zastępy strażaków z JRG-8, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Golf leżący na boku, w którym znajdowało się dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu za pomocą podpór ratowniczych oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym (bezprzyrządowe udrożnienienie dróg oddechowych i stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne). Następnie przystąpiono do wykonania dostępu do uwięzionych osób za pomocą narzędzi hydraulicznych. Pod nadzorem lekarza wyciągnięto mężczyzn z pojazdu i przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego.

W sumie w zdarzeniu uczestniczyło 5 osób, dwie z nich przewiezione zostały do szpitala przy ul. Lutyckiej w Poznaniu.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Opracowanie:kpt. Kamil Pająk.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułPotrącił policjanta i chciał uciekać. Był kompletnie pijany
Następny artykułZaginęła 14-letnia mieszkanka gminy Szydłowo AKTUALIZACJA: Zaginiona 14-latka została odnaleziona