Reklama samochody.pl

Potrącił kobietę, zabił i uciekł. Jechał renault trafic lub oplem vivaro. Poszukiwania trwają

Fot. Marcin Repczyc / pch-112.pl

Policjanci z Chodzieży szukają niebieskiego renault trafic lub opla vivaro i jego kierowcy. Kierowca takiego auta w czwartek potrącił śmiertelnie 35-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Ofiara to dziennikarka Głosu Wielkopolskiego Anna Karbowniczak. Komendant policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 3 września około godz. 14.00. Na drodze pomiędzy Budzyniem a Wągrowcem, w pobliżu miejscowości Brzekiniec. 35-letnia Anna Karbowniczak jadąc sportowym rowerem została potrącona przez kierującego busem. Zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady wskazujące na to, że poszukiwany sprawcy wypadku mógł jechać renault trafic albo oplem vivaro koloru niebieskiego. Oba samochody są bliźniaczo podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie auto z uszkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej strony nadwozia (zderzak, pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko).

Policjanci proszą także o kontakt wszystkich kierowców, którzy w tym dniu poruszali się w okolicy, a ich samochody są wyposażone w rejestratory wideo. Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu 694 088 659.

Komendant powiatowy policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku.