Reklama samochody.pl

Potrącenie rowerzystki. Mimo wysiłku lekarzy kobieta zmarła w szpitalu

W niedzielne przedpołudnie na drodze pomiędzy Siedlcem, a Nieborzą doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego poważnych obrażeń doznała poruszająca się rowerem kobieta, którą śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala w Zielonej Górze. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że drugi uczestnik zdarzenia – kierujący Fordem mężczyzna był trzeźwy. Niestety, wczoraj (13 września) do mundurowych dotarła informacja o śmierci rowerzystki.

12.09.2021 r. ok.godz. 09:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie pomiędzy Siedlcem i Nieborzą.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyli kierujący Fordem Rangerem 23-letni mieszkaniec gminy Trzebiechów i poruszająca się rowerem 66-letnia mieszkanka Wojciechowa.

W wyniku zdarzenia doszło do potrącenia rowerzystki, która doznała urazu głowy. Mundurowi wspólnie z osobami, które chwilę po zdarzeniu znalazły się w pobliżu udzielili rannej kobiecie pierwszej pomocy. Miejsce to zostało zabezpieczone i poddane oględzinom.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Przeprowadzone zostało również badanie alkotestem, które  wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Niestety wczoraj (13 września) policjanci uzyskali informację, że rowerzystka na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, w trakcie którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

Poprzedni artykuł1,5 roczne dziecko poparzone. W akjci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułMłody mężczyzna miał 6,6 promila alkoholu. 28-latek zmarł w szpitalu