Reklama Toyota

Pościg za pijanym kierowcą maserati. Rannych dwóch policjantów, rozbitych osiem samochodów (FILM)

Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ przedstawił kierującemu Maserati cztery zarzuty i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

To miała być kontrola drogowa, jakich wiele podejmują policjanci z drogówki. Przerodziła się jednak w pościg ulicami Warszawy i zakończyła zatrzymaniem kierującego Maserati. 37-latek usłyszał cztery zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy.

Na ulicy Modlińskiej, policjanci pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideo rejestrator, zauważyli kierującego ki Maserati, który nie zastosował się do oznakowania i z pasa do jazdy w prawo, pojechał na wprost. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Po podjechaniu do kierującego, wskazali mu miejsce do bezpiecznego zatrzymania pojazdu. Gdy policjanci podchodzili do kontrolowanego pojazdu, nagle kierujący gwałtownie ruszył i zaczął oddalać się z miejsca kontroli. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli pościg i używając sygnałów uprzywilejowania jechali za niebezpiecznie pędzącym pojazdem. Uciekinier ciągle przyspieszał i wykonywał niebezpieczne manewry między innymi pojazdami.

Wielokrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonych światłach, spychał inne pojazdy z drogi. Kierujący Maserati cały czas nie dawał za wygraną, w pewnej chwili zjechał na pas ruchu, po którym poruszali się policjanci i doprowadził do zderzenia z radiowozem. Uciekał dalej.

Do pościgu dołączyły inne radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. Jechały za kierującym, który pędził z nadmierną prędkością, naruszając przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników.

Koniec pościgu nastąpił na wysokości przy ulicy Modlińskiej, gdzie kierujący Maserati rozbił swój samochód, uderzając w tył innego pojazdu, wcześniej jeszcze uszkadzając kilka innych. Następnie wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci byli cały czas blisko i po krótkim pościgu zatrzymali kierującego.

37-letni mężczyzna wydmuchał 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli policjanci znaleźli również zabronione substancje, które zabezpieczyli do dalszych badań.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 37-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Samochód, którym się poruszał, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. Został odholowany na parking policyjny. Natomiast tablice rejestracyjne zamontowane w aucie pochodziły z innego pojazdu.

W wyniku pościgu dwóch policjantów zostało lekko rannych, a uszkodzonych zostało łącznie osiem samochodów. Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ przedstawił kierującemu Maserati cztery zarzuty i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

Poprzedni artykułZatłukł na śmierć mężczyznę pod sklepem. Drugiego mocno pobił
Następny artykułWypadek. Dachowała karetka. Ranni medycy i pacjent (ZDJĘCIA)