Reklama samochody.pl

Porwali znajomą i wozili w bagażniku. Tak chcieli wymusić od kobiety pieniądze

Trzech sprawców, porwało znajomą i wrzuciło do bagażniku, żeby zmusić ją w ten sposób do pożyczenia pieniędzy usłyszało zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W środę, 1 czerwca, do komendy policji w Skierniewicach zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego. Zeznała, że dzień wcześniej nocą przyjechał do niej 30-letni znajomy. Był w towarzystwie dwóch kolegów.  Zażądał od kobiety pieniędzy.

Gdy powiedziała, że nie ma pieniędzy została wepchnięta do bagażnika samochodu i zawieziona do sąsiedniej miejscowości. Tam miała od swojego partnera zdobyć pieniądze dla mężczyzn. Na miejscu sprawcy pozwolili jej wyjść z bagażnika, ale została zamknięta w samochodzie na tylnym siedzeniu. Kiedy okazało się, że 32-letniego partnera nie ma w domu zawieźli 30-latkę do Skierniewic, żeby pożyczyła pieniądze od znajomego.  Gdy tam nic nie uzyskali odwieźli kobietę do domu. Pokrzywdzona w swoim domu została kilka razy uderzona przez 30-latka. Po chwili mężczyzna związał kobiece ręce i zakneblował usta.

Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani w dniu zgłoszenia. Jak się okazało kilka dni wcześniej ci sami napastnicy grozili partnerowi zgłaszającej. Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności 30-latki ale również zmuszania jej do pożyczenia pieniędzy i gróźb karalnych kierowanych do niej i jej partnera.

Najsurowsza kara za te przestępstwa to nawet 5 lat więzienia.  Główny prowodyr  zdarzenia jest dobrze znany policji i był wcześniej notowany za konflikty z prawem. Pozostali dwaj podejrzani  w wieku 21 i 20 lat po raz pierwszy zapisali karty policyjnej kartoteki.

Poprzedni artykułPrzywiązał psa do drzewa w lesie i zostawił. Tłumaczył, że dziecko ma… alergię na sierść
Następny artykułTo już dziś wielkie święto w Wilkowie Polskim. Co się wydarzy?