Reklama samochody.pl

Pomimo zakazu prowadził samochód, był naćpany. 44-latkowi grozi 5 lat więzienia

Policjanci posterunku w Ujściu zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który nie tylko kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i pod wpływem amfetaminy, ale również posiadał przy sobie kolejne porcje tego środka.

W czwartek, 10 marca, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze pełniący służbę w ujskim posterunku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Podczas czynności legitymowania oraz weryfikacji uprawnień w policyjnym systemie mundurowi ujawnili, iż 44-letni mieszkaniec gminy Ujście jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto kierujący pojazdem podczas kontroli unikał kontaktu wzrokowego z policjantami oraz był wyraźnie poddenerwowany. Mundurowi postanowili poznać przyczynę tego zachowania i poddali mężczyznę badaniu na zawartość narkotyków w organizmie.

Wstępny jego wynik wykazał obecność amfetaminy. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie również pojazd, w którym ujawnili ponad 18 gramów tego samego narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec gminy Ujście odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego, posiadanie narkotyków oraz jazdę pod wpływem amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułZabójstwo trzech chłopców. Policja poszukuje Radosława Kolasińskiego. To ojciec najmłodszej ofiary
Następny artykułOd lat znęcał się nad żoną i córką. Sadysta terroryzował je mieczem samurajskim