Reklama samochody.pl

Policjanci z Koła uratowali życie mężczyzny. Zjawili się w odpowiednim momencie

We właściwym miejscu i czasie – tak w skrócie można opisać szybkie, a przede wszystkim skuteczne działanie policjantów, którzy udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

21 lipca br. w godzinach wieczornych policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, patrolując ulicę Zawiszy Czarnego w Kole, zauważyli przy jednej z klatek schodowych osobę leżącą na chodniku. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny.

Niestety okazało się, że 50-latek był nieprzytomny. Na szczęście wyczuwalny był puls. Mundurowi od razu przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej potrzebującemu oraz wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Do czasu przybycia karetki pogotowia policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie znajdował się mężczyzna oraz kontrolowali jego czynności życiowe. W międzyczasie 50-latek, z którym nie było kontaktu, miał atak padaczki.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów mieszkańcowi Koła nic poważnego się nie stało. Po przyjeździe karetki pogotowia mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Daniel Doła/KPP w Kole.

Poprzedni artykułMężczyzna poszedł na ryby i nie wrócił. Utonął w stawie
Następny artykułŚmierć na pielgrzymce. Mężczyzny nie udało się uratować