Reklama samochody.pl

Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa Stanisława Kwiatkowskiego

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 86-letniego Stanisława Kwiatkowskiego. Do zdarzenia doszło 11 grudnia 1996 roku w miejscowości Dobra w powiecie tureckim. Dowody wskazują na to, że starszy mężczyzna został dotkliwie pobity we własnym domu, prawdopodobnie przez kilku sprawców.

Stanisław Kwiatkowski był emerytem mieszkającym samotnie w miejscowości Dobra pod Turkiem. Jego żona oraz dzieci mieszkały we Wrocławiu. Pan Stanisław nie spożywał alkoholu, był skromny, raczej nieufny. Stronił od ludzi z miejscowości, w której mieszkał.

17 grudnia 1996 roku rodzina, zaniepokojona brakiem kontaktu z panem Stanisławem, poprosiła mieszkańca Dobrej o sprawdzenie czy wszystko u niego w porządku. Przez okno domu mężczyzna zauważył leżące na podłodze ciało 86-latka.

W wyniku oględzin miejsca zdarzenia, przeprowadzonych po ujawnieniu zwłok, policjanci ujawnili i zabezpieczyli liczne ślady, które zostały poddane analizie. Były to m.in. ślady krwi oraz linii papilarnych.

Sekcja zwłok wykazała, że Stanisław Kwiatkowski zmarł w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego. Na podstawie opinii biegłych z zakładu medycyny sądowej policjanci ustalili, że mężczyzna został dotkliwie pobity przez kilku sprawców, którzy prawdopodobnie weszli do jego domu przez okno w piwnicy. Zdarzenie to mogło mieć miejsce 11 grudnia 1996 roku czyli kilka dni przed znalezieniem zwłok. Od początku śledczy podejrzewali motyw rabunkowy.

Niedługo po zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali kilku mężczyzn, mieszkańców Dobrej oraz okolicznych miejscowości, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Przeprowadzone działania nie doprowadziły jednak do przedstawienia komukolwiek zarzutów.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci z poznańskiego Archiwum X. Przeprowadzona przez nich analiza pozwala rzucić nowe światło na ustalone w śledztwie fakty. W weryfikacji przyjętej wersji śledczej przydatne mogą być informacje od osób, które mają wiedzę o tym zdarzeniu, a które dotychczas nie zdecydowały się na kontakt z Policją.

Informacje można przekazać oficerom operacyjnym pod numerem telefonu 516-879-929 lub mailowo: archiwum.x@po.policja.gov.pl

 

Źródło. Iturek.net

Poprzedni artykuł11-letnia dziewczynka potrącona przez samochód. Ranna trafiła do szpitala
Następny artykułTragedia. Nie żyje 26-letni mężczyzna (ZDJĘCIA)