Reklama samochody.pl

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu kontrolując mieszkańców objętych obowiązkiem kwarantanny pomogli mężczyźnie, który zasłabł w swoim mieszkaniu. Gdyby nie kontrola policjantów mogło dojść do tragedii.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje, dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowo realizowana służba oraz prawidłowa reakcja, decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznie udzielonej pomocy osobom, które często samotne, schorowane nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.

Wizyta mundurowych z Komisariatu Policji w Jastrowiu, którzy sprawdzali przestrzeganie zasad kwarantanny, okazała się dla mieszkańca Jastrowia wizytą ratującą jego życie i zdrowie. Funkcjonariusze 12 maja prowadząc kontrolę odbywania kwarantanny przez osoby nią objęte nie mogli skontaktować się telefonicznie z mężczyzną, który zawsze sumiennie realizował nałożone na niego obowiązki związane z izolacją. To zaniepokoiło policjantów i udali się bezpośrednio do jego miejsca zamieszkania. Po uchyleniu drzwi okazało się, że mężczyzna leży nieprzytomny wewnątrz mieszkania. Policjanci pamiętając o własnym bezpieczeństwie i procedurach, bardzo szybko nałożyli środki ochrony indywidualnej w postaci kombinezonów, rękawiczek, gogli ochronnych, ochraniaczy na obuwie oraz przyłbic i weszli do mieszkania, aby udzielić pomocy mężczyźnie. Jak się okazało mężczyzna dostał silnego ataku padaczki prowadzącego do utraty przytomności.

Mundurowi przytrzymali mężczyznę by podczas drgawek nie doszło do poważniejszych obrażeń, a po ustaniu konwulsji ułożyli go w pozycji bocznej-bezpiecznej i błyskawicznie wezwali na miejsce zespół karetki pogotowia. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci cały czas, kontrolowali stan mężczyzny. Mieszkaniec Jastrowia trafił bezpieczny

Opracowanie:Maciej Forecki

Poprzedni artykułUpadek z wysokości. Poszkodowany w szpitalu
Następny artykułTragedia na torach. Zginął 42-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]