Policjanci pomogli kaczej rodzinie dojść do rzeki. Zebrali brawa (ZDJĘCIA)

Choć na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że zgłoszenie było banalne, to jednak policjanci musieli mieć dobry plan, by bezpiecznie przez centrum miasta przetransportować…kaczą rodzinę. Funkcjonariusze wezwani przez mieszkańców stanęli na wysokości zadania. Kaczki przy policyjnej asyście dotarły do Warty. Po drodze mundurowi zebrali brawa od mieszkańców.

Policyjna praca kojarzy się głównie ze sprawami kryminalnymi, zatrzymywaniem sprawców przestępstw, ruchem drogowym czy prewencją. Funkcjonariusze odpowiadają jednak na wiele potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców. Nie da się przewidzieć, z czym zadzwonią kolejnego dnia. Policjanci codziennie podejmują dziesiątki interwencji. Rocznie to ponad 20 tysięcy wezwań, na które odpowiadają mundurowi. I wśród tych zgłoszeń zawsze pojawiają się bardzo nietypowe sytuacje, które wywołują sporo uśmiechu zarówno policjantów, jak też osób, które policyjnym działaniom się przyglądają

I taka niecodzienna interwencja zdarzyła się we wtorek (21 maja) przed godziną 10. Zaniepokojona mieszkanka miasta zgłosiła, że przez ulicę Jagiełły przechodzi kacza rodzina. Nie trzeba dodawać, że to bardzo ruchliwa droga. Policjanci na miejscu stwierdzili, że przeprowadzą je do Warty. Choć nie było to łatwe zadanie, zakończyło się sukcesem. Po drodze mundurowi zebrali brawa od mieszkańców. Niecodziennie widzi się policjantów w takiej sytuacji. Po kilkunastu minutach kacza rodzina bezpiecznie weszła do rzeki, a policjanci mieli już wezwanie na kolejną interwencję.

📸Policja Gorzów

Poprzedni artykułNawałnica nad Gnieznem. Setki interwencji straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułOdszedł bohater Poznania. W wieku 96 lat zmarł major Zenon Wechmann