Policja i inne służby mundurowe grają z WOŚP. Nareszcie normalność

Minister Marcin Kierwiński poinformował, że funkcjonariusze i pracownicy policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz służby ochrony państwa zaangażują się w tegoroczny finał WOŚP. Służby podległe MSWiA będą również dbały o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy.

Minister Marcin Kierwiński skierował do funkcjonariuszy i pracowników poszczególnych służb podległych MSWiA list zachęcający do udziału w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcemy, aby funkcjonariuszki, funkcjonariusze oraz pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażowali się w tę piękną i szlachetną inicjatywę.

  • Polki i Polacy od lat angażują się w zbiórkę prowadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki naszej hojności udało się do tej pory zebrać kwotę blisko 2 miliardów złotych. To pokazuje, jak wielkie i otwarte są nasze serca, gdy niesiemy pomoc innym. Jestem pewien, że podobnie będzie w tym roku i po raz kolejny darem naszych serc wesprzemy Orkiestrę – napisał minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef MSWiA zwrócił uwagę, że pomoc innym to jedno z najważniejszych zadań służby mundurowych. – Często na służbie macie do czynienia z ludzkim cierpieniem – niesiecie pomoc ofiarom wypadków, czy przestępstw. Doskonale wiecie, że życie i zdrowie to najwyższe wartości. Dlatego głęboko wierzę, że aktywnie włączycie się w tegoroczny Finał WOŚP i pomoc potrzebującym, do czego serdecznie zachęcam – zaapelował w liście skierowanym do funkcjonariuszy.

Jestem przekonany, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wspierana przez Funkcjonariuszy, Funkcjonariuszki oraz Pracowników Cywilnych Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa, będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej, podkreślił minister spraw wewnętrznych i administracji.

Tegorocznym tematem finału WOŚP będą „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Poprzedni artykułPijany kierowca spał z głową na klaksonie. Obudził całe osiedle. Strażacy musieli wybić szybę w aucie
Następny artykuł78-latek na rondzie pojechał prosto, bo miał zamarznięte szyby (FILM)