Reklama Toyota

Pod mężczyzną załamał się lód. W akcji 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W środę, 26 stycznia przed godziną 11:00 do poznańskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie pod którym załam się lód.

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym akwenie w miejscowości Koninko koło Poznania.
Dyżurny poznańskich strażaków natychmiast wysłał najbliższe jednostki OSP oraz PSP ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno Nurkowego na czele. Łącznie 9 zastępów.
Kiedy najbliższe jednostki pojawiły się na miejscu zdarzenia, zastały mężczyznę skrajnie wychłodzonego utrzymującego się na tafli lodu w odległości ok. 20 metrów od linii brzegowej.

Ratownicy, ubrani w specjalne skafandry do pracy w wodzie oraz wyposażeni w deskę lodową, natychmiast przystąpili do ratowania poszkodowanego.
Na całe szczęście mężczyznę szybko udało się wyciągnąć z wody, zdjąć z niego mokre ubrania i ogrzać za pomocą specjalnych kocy termicznych i ogrzewaczy.

Mężczyzna w stanie hipotermii (temperatura ciała wynosiła poniżej 30 stopni Celsjusza) został natychmiast przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Pogotowiu Ratunkowemu, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

W działaniach brał udział Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu bryg. Grzegorz Banaszak wraz z Grupą Operacyjną KM PSP w Poznaniu, a także Grupa Operacyjna Wielkopolskiej Komendy.
Ogromne słowa podziękowania i uznania za pełen profesjonalizm w prowadzonych działaniach należą się Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamionek, która jako pierwsza podjęła działania w ratowaniu uwięzionego w przerębli mężczyzny.

Poprzedni artykułKoronawirus. Mamy ponad 57 tysięcy nowych zakażeń. Wielkopolska znów wysoko
Następny artykułPotworny wypadek. Mazda została zmiażdżona. Kierowca zginął. Miał dożywotni zakaz prowadzenia (ZDJĘCIA)