Płonęło mieszkanie w bloku. Jedna osoba została poszkodowana. Lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

W dniu 2 czerwca 2024 o godzinie 19:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w bloku w miejscowości Sielinko.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastępy z nowotomyskiej i grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z WSP Porażyn, OSP Opalenica, OSP Wojnowice.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego. Z informacji jakie otrzymał Kierujący Działaniem Ratowniczym wynikało, że jedna osoba pozostała w mieszkaniu, a reszta lokatorów ewakuowała się przed przybyciem służb.

W pierwszej fazie działań gaśniczych, strażacy skoncentrowali się na dotarciu do płonącego mieszkania oraz odnalezieniu osoby. Podczas prowadzonego rozpoznania, strażacy zlokalizowali osobę poszkodowaną i ewakuowali ją na zewnątrz budynku, gdzie została jej udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc.

Jednocześnie do mieszkania zostały wprowadzone dwa prądy gaśnicze w natarciu jeden po klatce schodowej a drugi z podnośnika hydraulicznego.

Przybyły na miejsce Lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego po wykonaniu niezbędnych czynności ratunkowych podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca LPR celem jak najszybszego przetransportowania osoby poszkodowanej do szpitala w Poznaniu.

Po zakończeniu działań gaśniczych ratownicy przystąpili do usunięcia z mieszkania resztek spalonego wyposażenia i oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu mieszkania przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego – urządzenia nie wykazały zagrożeń.

Przyczyny powstania pożaru ustala Policja.

Poprzedni artykułSzpieg skazany. To Białorusin. Obserwował obiekty wojskowe
Następny artykułStrażak zginął w wypadku na „trasie śmierci”. Sam kiedyś ratował chłopca rannego w wypadku (ZDJĘCIA)