Pijany wszedł na dach mercedesa i skakał. Straty 30 tys. zł

Policjanci z Wielenia zatrzymali 43-latka. Pijany uszkodził mercedesa. Mężczyzna wszedł na dach samochodu i zaczął po nim skakać. Straty jakie, spowodował właściciel auta wycenił na kwotę 30 tysięcy złotych. Wandal już usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 stycznia, około godziny 13.30. Z relacji zgłaszającego wynikało, że będąc w domu usłyszał hałasy dobiegające sprzed posesji. Kiedy wyjrzał przez okno, aby sprawdzić co się stało, to zauważył mężczyznę skaczącego po dachu jego samochodu.

Natychmiast wybiegł z domu, aby zatrzymać wandala. Po chwili sprawca został przez niego ujęty, a następnie przekazany w ręce wieleńskich mundurowych.

Okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Starty, jakie spowodował swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem pokrzywdzony oszacował na 30 tysięcy złotych. Zaraz po zatrzymaniu sprawca trafił do policyjnej celi.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia – przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat  5. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Poprzedni artykułWstrząsający wypadek. Jechał pod prąd, nie żyje
Następny artykułDziwne zachowanie kierowcy BMW. Zrobił to przy policjantach