Reklama Toyota

Pijany w sztok kierowca spowodował kolizję. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Ponad 5,2 promila, tyle miał mężczyzna, który mimo dożywotniego sądowego zakazu kierowania wsiadł za kierownicę i uderzył w inne auto. 

Policjanci naszej jednostki zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który mimo dożywotniego sądowego zakazu kierowania wsiadł za kierownicę i uderzył w inne auto.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18.10.22 r.) tuż po godz. 12:00 w Książkach. Robotnicy drogowi prowadzili wycinkę drzew na ulicy Szkolnej, kiedy nagle w tył ich auta, mimo wielu znaków i świateł ostrzegawczych uderzył osobowy chrysler. Pracownicy pobiegli natychmiast zobaczyć czy kierowca nie został ranny, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzonym aucie, jednak jak się okazało kierujący chryslerem mieszkaniec gminy Książki był kompletnie pijany. Obecni na miejscu pracownicy drogowi wyjęli mu kluczyki ze stacyjki i zatrzymali do czasu przyjazdu Policji. Mężczyzna stał się agresywny, zaczął się awanturować żądając zwrotu kluczyków. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, pijany kierowca w kajdankach umieszczony został w radiowozie.

Mundurowi alkomatem zbadali stan jego trzeźwości, który ku zdumieniu wszystkich wykazał ponad 5,2 promila alkoholu! Kiedy oczywistym było, że pijany kierowca straci prawo jazdy, sprawdzenie w policyjnej bazie danych wskazało, że ten posiada już dożywotni zakaz kierowania pojazdami! Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Z dużą prędkością uderzył w drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułUciekał przed policją ponieważ…chciałem żebyście mieli pracę