Reklama Toyota

Pijany kierowca wjechał w dystrybutory. Mogło dojść do tragedii (ZDJĘCIA)

W dniu 14 kwietnia 2022 r. o godzinie 18:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na stacji paliw w Tarnowie.

Do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem osobowym uszkodził dwa dystrybutory paliwa, w wyniku czego doszło do pożaru dystrybutora paliwa oraz samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w obronie na budynek stacji paliw, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód oraz dystrybutor paliwa. Strażacy prowadzili działania w sprzęcie ochronnym, m.in. w aparatach ochrony układu oddechowego.

Obiekty objęte pożarem sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, w celu wykluczenia występowania zarzewi ognia.

Akcja straży pożarnej trwała ok. 2 godziny.

Tarnowska policja potwierdza, że mężczyzna w średnim wieku kierujący pojazdem był pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wraz z kierowcą w samochodzie przebywał jego nastoletni syn.

 

Poprzedni artykułZaginęła 15-letnia Kasia Amielko. Szuka jej policja
Następny artykułPolicja zatrzymała 36-latka, który posiadał ponad 6,5 kg narkotyków oraz był zaangażowany w narkotykowy proceder. Wysoka grzywna to tylko część zmartwień mężczyzny