Pijany kierowca volkswagenem wjechał do sklepu. Z tyłu spał pijany pasażer

Pijany kierowca volkswagenem wjechał do sklepu. Dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę, 20 marca.

Kilkanaście minut po północy policjanci z Opoczna otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Kopernika kierowca samochodu osobowego wjechał w witrynę sklepową.
Policjanci na miejscu zobaczyli volkswagena polo, który stał w środku sklepu zielarskiego. Pojazd był uruchomiony, a kierowca usiłował wyjechać nim na ulicę. Policjanci, wyciągnęli kierowcę z samochodu i wyłączyli silnik.

Okazało się, że kierowca nie jechał sam. W samochodzie na tylnej kanapie spał niczego nieświadomy 25-letni pasażer. Na szczęście w wyniku zdarzenia żaden z mężczyzn nie doznał obrażeń ciała.

Kierowcą volkswagena był 45-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Powiadomiony administrator budynku szacuje straty. Wstępnie wiadomo, że będą one znaczne. Zniszczeniu uległo nie tylko wyposażenie sklepu, ale także szklana kilkumetrowa witryna sklepu wraz z obramowaniem.

Za tak nieodpowiedzialne zachowanie 45-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za kierowanie po pijanemu grozi mu kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo sąd zadecyduje o wysokości grzywny. Dodatkowo 45-latek, za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułCo za diler. Sprzedawał narkotyki pod kamerą miejskiego monitoringu (FILM)
Następny artykułTragedia. Wjechał hyundaiem w murowany przystanek. Nie żyje (ZDJĘCIA)