Reklama samochody.pl

Pijany 21-latek rozbił się o drzewo na motocyklu crossowym. Nie miał prawa jazdy (ZDJĘCIA)

Pijany 21-latek rozbił się o drzewo na motocyklu crossowym.

21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie doprowadził do groźnego zdarzenia. Mając w organizmie ponad promil alkoholu uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

W niedzielę, 17 lipca, po godzinie 19.00 w miejscowości Brzostowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym to 21-latek jadąc motocyklem marki honda uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale jego obrażenia okazały się niegroźne.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości. 21-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. To jednak nie koniec przewinień jakich się dopuścił. 21-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna odpowie przede wszystkim za przestępstwo prowadzenia pojazdu po pijanemu, które jest zagrożone karą 2 lat więzienia i zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, 21-latek poniesie konsekwencje za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, jazdę bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia drogowego.

O ostatecznym wymiarze za powyższe wykroczenia zadecyduje sąd, który może orzec również grzywnę do nawet 30 tys. zł.

Poprzedni artykułKompletnie pijany pojechał na działkę. Okazał się, że ma sądowy zakaz prowadzenia
Następny artykułKompletnie pijana matka szła zataczając się. Pchała wózek z dwuletnim synkiem