Reklama Toyota

Pijana matka zajmowała się 6-letnim synem. Miała blisko trzy promile

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 6-letnim synem.

Policjanci przekazali dziecko pod opiekę babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Śledczy sprawdzają również czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia.

20 kwietnia 2023 roku dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie gminy Radomsko nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoim małoletnim synem. O sytuacji zaalarmowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 6–letnim dzieckiem. Pieczę nad chłopcem przejęła babcia, a w domu pojawił się również ojciec. Wspólnie zaopiekowali się 6 – latkiem. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia. Informacja została również przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Radomsku, który zdecyduje w kwestii opiekuńczo – wychowawczej nieodpowiedzialnej 33–latki.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem.

Reagujmy na takie sytuacje, gdyż dzieci nie są w stanie same obronić się przed nagannymi zachowaniami swoich rodziców lub opiekunów.

Poprzedni artykułGroźne potrącenie rowerzysty. Ranny trafił do szpitala (zdjęcia)
Następny artykułTragiczny wypadek podczas pracy. Nie żyje mężczyzna przysypany ziemią w wykopie