Piękny gest 17-letniego Ukraińca

Nastolatek wykazał się niezwykłą dobrocią serca i pomógł ofierze przemocy domowej. Zgłosił się do służb o pomoc.

Późną nocą 17-letni Illia przechodząc ulicą zauważył stojącego na chodniku w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Nie przeszedł obok niego obojętnie i zainteresował się jego losem. Okazało się, że mężczyzna jest ofiarą przemocy domowej, został pobity przez syna i wyrzucony z domu. Chłopak zareagował natychmiastowo. Zdjął swoje buty i kurtkę, ubierając w nie mężczyznę.

Przyprowadził go do komendy Policji, gdzie opowiedział tę historię. Dyżurni zadbali o pokrzywdzonego, który został przewieziony do leszczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Policjanci zatrzymali niezwłocznie 36-letniego syna pokrzywdzonego. Trafił nietrzeźwy do aresztu.

Funkcjonariusze zastosowali wobec 36-latka natychmiastowy nakaz opuszczenia lokalu wspólnie zajmowanego z osobą dotkniętą przemocą domową oraz zakaz zbliżania się do jego mieszkania i bezpośredniego otoczenia. Już po kilku dniach 36-latek złamał ten zakaz i ponownie znalazł się w rękach Policji. Sąd Rejonowy w trybie przyspieszonym zastosował wobec niego karę aresztu.

Leszczyńska Policja doceniła wyjątkowy uczynek chłopca. Szef leszczyńskich policjantów osobiście pogratulował młodzieńcowi. Illia otrzymał ufundowany przez komendanta wyjątkowy upominek, którym jest przelot widokowy samolotem nad Lesznem.

Poprzedni artykułIle wypiła alkoholu, żeby wydmuchała aż trzy promile
Następny artykułUkradli rower. Szuka ich policja i publikuje wizerunki