Pięciu pijanych kierowców wyeliminowanych z dróg. Rekordzista miał ponad trzy promile i kierował BMW

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali aż pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. 

  • Niechlubny rekordzista, wsiadł za kierownicę BMW mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. To 38-letni mieszkaniec pow. gostyńskiego, który został zatrzymany przez policjantów w Poniecu na ul. Janiszewskiej w piątek 10 lutego br. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy.
  • 11 lutego br. w Piaskach na ul. Gostyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Citroenem. Pojazdem kierował 34-letni obcokrajowiec. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
  • Dzień później – 12 lutego br. w Piaskach na ul. Warszawskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego czterokołowcem lekkim. Od 48-letniego mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem ma blisko promil alkoholu w organizmie. 48-latkowi zostały zatrzymane prawo jazdy.
  • Policyjna kontrola drogowa przeprowadzona 12 lutego około godz. 18.00 w Poniecu na ul. Mickiewicza wykazała, że 56-latek nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo mężczyzna kierował Fordem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 1,2 promila alkoholu w organizmie.
  • Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących minionego weekendu wpadł podczas kontroli drogowej 12 lutego br. na ul. Rynek w Poniecu. 31-latek kierował rowerem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Wszyscy zatrzymani kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
  1. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.
  2. 56-latkowi, który kierował nie posiadając uprawnień dodatkowo grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
  3. Mężczyźnie, który zdecydował się wsiąść na rower będąc nietrzeźwym grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

 

Poprzedni artykułMisja Turcja 🇹🇷 Mer Besni spotkał z dziś z polskim strażakami (zdjęcia)
Następny artykułPożar ciężarówki. Droga całkowicie zablokowana