Reklama samochody.pl

Okradali garaże skąd zabierali między innymi elektronarzędzia i koła od samochodów

Pięciu sprawców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku. Mężczyźni włamali się do dwóch garaży, skąd zabrali między innymi elektronarzędzia oraz zapasowe koła. Łączne straty oszacowane zostały na ponad 3 tysiące złotych. Mienie w całości zostało odzyskane przez policjantów.

Do włamań doszło w nocy z 11 na 12 grudnia. Z wnętrza dwóch garaży zniknęły m.in. elektronarzędzia oraz części samochodowe. Wartość przedmiotów została wyceniona na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły ustalić i zatrzymać aż 5 mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. Sprawcy przyznali się do włamań. Mundurowi zabezpieczyli przedmioty, które pochodziły z kradzieży. Mienie w całości zostanie zwrócone właścicielom.

Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie dwóch włamań, które popełnili wspólnie i w porozumieniu. Mogą to nie być jednak ostatnie zarzuty ponieważ ustalenia policjantów wskazują na udział mężczyzn w kolejnym przestępstwie. Na chwilę obecną sprawa w tym kierunku jest rozwojowa. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułDramat. Zawracał na drodze. Zginął na miejscu (zdjęcia)
Następny artykułŚrem. Lekarz utknął w windzie. Wezwano straż pożarną