Reklama Toyota

Pędził jak szalony. 23-latek stracił prawo jazdy

121 km/h w obszarze zabudowanym – z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Kotlin na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

Policjanci, którzy pełnią służbę na drogach, często, zbyt często, widzą ludzkie tragedie, spowodowane brakiem rozsądku u niektórych kierowców. Widzą ofiary śmiertelne, ludzi z poważnymi obrażeniami, zniszczone auta. I widzą rozpacz rodzin poszkodowanych oraz rozpacz kierowców, którzy swą bezmyślnością za kółkiem doprowadzili do nieszczęścia. Niestety, wtedy jest już za późno. Do widoku zabitych, rannych nie można się przyzwyczaić, ale można ich uniknąć. Jak? Wystarczy wraz z przekręceniem kluczyka w samochodzie włączyć myślenie i wyobraźnię.

Tej wyobraźni zabrakło mężczyźnie, którego policjanci namierzyli na szybkiej jeździe dzisiaj o godz. 19.25 w Sławoszewie.

Podczas prowadzonych wczoraj działań „Prędkość” (w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności), w godzinach popołudniowych policjanci pełnili nadzór nad ruchem drogowym na terenie gminy Kotlin. W czasie gdy prowadzili pomiar prędkości pojazdów poruszających się drogami Sławoszewa, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni są policjanci ‘drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 121 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym mieszkaniec gminy Kotlin przekroczył ją o 71 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Kotlin, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. i 15 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i umiarkowane dodawanie gazu w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz tragicznych sytuacji.

Byłeś/aś świadkiem zdarzenia i posiadasz film lub zdjęcie? Wyślij go do Nas na adres e-mail wielkopolskanasygnale112@wp.pl lub w wiadomości na naszym profilu na Facebooku wielkopolska na sygnale 112 i twórz razem z nami portal WLKP112.PL

Poprzedni artykułNa wieczną służbę odszedł śp. Robert Wojtkowiak z JRG 5 w Poznaniu
Następny artykułPotworny wypadek dwóch samochodów. 74-latek zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)