Reklama samochody.pl

Pędził 166 km/h w terenie zabudowanym. 25-latek długo nie wsiądzie za kierownicę (FILM)

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy kierującym. We wszystkich przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h.

Policjanci z drogówki, w tym z grupy Speed, każdego dnia sprawdzają z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach miasta i powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze są tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często nie stosują się do ograniczeń prędkości.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100km/h. M. in. w sobotę, 21 sierpnia zbyt szybkiego kierowcę policjanci wyhamowali w Sławinie przed godziną 20:00. Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził aż 166 km/h.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Zatrzymany też został 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego, który pędził alfą romeo blisko 130 km/h. Niewiele mniej miał 59-latek kierujący hyundaiem, mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126km/h.

Policjanci zatrzymali też do kontroli 59-latkę, mieszkankę powiatu ostrzeszowskiego, która bez uprawnień kierowała VW Polo. Okazała się, że w czerwcu tego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostały jej one zatrzymane na okres 3 miesięcy. Kobieta wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważyła decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miała zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy.

Poza zaangażowaniem policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących – ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Ranny motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA, WIDEO)
Następny artykułChciał wyłudzić 800 tys. zł za stratę 36 tys. chryzantem. Śledczy: Miał ich… 400