Reklama samochody.pl

Para zatrzymała się na pasie awaryjnym autostrady…po to żeby zrobić zdjęcie w śniegu

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na autostradzie o którym informuje jeden z czytelników portalu 112malopolska.pl .

Pewna para podróżująca samochodem osobowym postanowiła zatrzymać swój pojazd na poboczu i wykonać sesje zdjęciową na tle śniegu.

Przypominamy, że na autostradzie i drogach ekspresowych obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych. To bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragicznie. Niejednokrotnie dochodziło do wypadków, w których ginęły na przykład osoby chcące wymienić w samochodzie koło.

Jak się zachować, kiedy na takiej drodze zepsuje nam się samochód? Jeżeli jest taka możliwość należy zjechać na pas awaryjny albo zatrzymać się w zatoczce. Powinniśmy umieścić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 metrów za autem.

Samochód powinien mieć włączone światła awaryjne i pozycyjne. Powinniśmy go opuszczać z prawej strony i w kamizelce odblaskowej. Najlepiej udać się w bezpieczne miejsce, za barierki znajdujące się przy drodze. O zdarzeniu należy poinformować służby, w tym policję.

📸 Czytelnik i tekst 112malopolska.pl

Poprzedni artykułBus wypadł z drogi. Jedna osoba ranna
Następny artykułDramatyczny wypadek. 3-latek wbiegł pod samochód . Chłopczyk zmarł w szpitalu