Pałką dewastował zaparkowane samochody. Policjantka musiała strzelić

Policjantki z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymały 23-latka, który w nocy z soboty na niedzielę, 17 marca, dewastował zaparkowane samochody. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Odpowie za kolejne przestępstwa, uszkodził aż 19 pojazdów.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z komisariatu w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o tym, że na ulicy Kaczorowskiego nieznany mężczyzna dewastuje zaparkowane samochody. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany patrol.

Na miejscu policjantki zastały młodego mężczyznę, który chodził po ulicy z drewnianym pałką w ręce. Kiedy mężczyzna zobaczył policjantki natychmiast ruszył w ich kierunku.

Z uwagi na fakt, że agresor nie reagował na wydawane polecenia jednak z policjantek oddała starzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany.

Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, poszukiwany listem gończym w związku z karą do odbycia prawie 2 lat więzienia. Z uwagi na irracjonalne zachowanie od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna uszkodził 19 samochodów. Teraz śledczy ze Swarzędza docierają do pokrzywdzonych właścicieli samochodów i ustalają wartość strat jakie swoim zachowaniem spowodował 23-latek.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułDruh z OSP Dakowy Suche odszedł na wieczną służbę. Miał 67-lat
Następny artykułPożar trocin w zbiorniku brykieciarki. W akcji cztery zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)