Reklama Toyota

Palił się budynek mieszkalny i składowisko opon. Obiekt nie nadaje się już do użytku (ZDJĘCIA)

05 marca 2021 roku. Dyżurny SKKP PSP w Kole o godzinie 9:55 odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Koło.

Na miejsce zadysponowano miejscowych zawodowych strażaków, OSP Wrząca Wielka, OSP Kiełczew oraz OSP Ruszków. Na miejscu zdarzenia obecny był również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kole – mł. bryg. Arkadiusz Wypiór.

Strażacy gdy dojechali na miejsce zdarzenia przeprowadzili rozpoznanie i ustalili, że palił się budynek gospodarczy, część budynku mieszkalnego oraz składowisko opon, które było za obiektem. Strażacy zabezpieczyli teren działań i na palące się obiekty podali pięć prądów wody oraz dwa prądy piany ciężkiej, odłączyli też instalacje użytkowe. Po ugaszeniu pożaru oddymiono wszystkie pomieszczenia i sprawdzono je miernikami oraz kamerą termowizyjną.

Przyczyny pożaru nie ustalono, dochodzenie prowadzi policja, która była obecna na miejscu. Obecne było również Pogotowie Ratunkowe oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zakazał użytkowania obiektu. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięło 27-dmiu strażaków, a czas trwania to 3 godziny i 13 minut.

Foto: Archiwum, KP PSP Koło.

Poprzedni artykułAuto dostawcze zmiażdżyło przód BMW. 3 osoby wymagały pomocy medycznej (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Radolina