Reklama Toyota

Palił się budynek inwentarski. Cztery jednostki straży w akcji [ZDJĘCIA]

Fot. OSP KSRG Wyszyny.

Dnia 31 maja 2020 roku o godzinie 13:37 SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego, w którym znajduje się trzoda chlewna. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP Chodzież, z OSP Budzyń, z OSP Wyszyny, z OSP Stróżewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia przez strażaków potwierdzono iż pali się izolacja drzwi blaszanych do budynku inwentarskiego oraz zawartość pomieszczenia bezpośrednio za nimi, panowało również silne zadymienie, prąd w tej części budynku został odłączony przez pracowników. Pracownicy zakładu próbowali gasić ogień za pomocą węży ogrodowych. Brak osób poszkodowanych.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ratownicy,którzy byli  zabezpieczeni w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego podali jeden prąd wody w natarciu na pożar. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz spalonych elementów i przelewania ich wodą. W spalonej części budynku zdemontowano od wewnątrz fragment dachu. Pracownicy zakładu pootwierali okna oraz zwiększyli wydajność wentylacji w pomieszczeniach, w których znajdowały się zwierzęta (nie było potrzeby ich ewakuacji). Przypuszczalną przyczyną pożaru była iskra z pieca, która przy silnym wietrze spadła na baloty siana (składowane przy drzwiach do hali) i zapaliła je. Na miejsce zdarzenia przybył również patrol Policji.

Zniszczeniu uległy drzwi do budynku inwentarskiego, wyposażenie pomieszczenia.

POLECAMY – https://wlkp112.pl/pozar-przewozonego-ladunku-na-parkingu-stacji-benzynowej/

Poprzedni artykułPoważny wypadek dwóch ciężarówek. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]
Następny artykułGrasuje podpalacz, mieszkańcy wielu miejscowości w strachu [ZDJĘCIA]