Reklama samochody.pl

Palił gumę na chodniku. Tak chciał zakończyć sezon motocyklowy

„Palił gumę” na chodniku – chciał zakończyć sezon motocyklowy! Zakończył – 1000 zł mandat 15 pkt.

Wczoraj (7 listopada 2022) wieczorem policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli 18-letniego motocyklistę. Młodzieniec nie zauważył nadjeżdżającego radiowozu, gdyż …. „palił gumę” na chodniku. Nastolatek twierdził, że w ten właśnie sposób chciał zakończyć sezon motocyklowy. Został ukarany mandatem w kwocie tysiąca złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Stracił też dowód rejestracyjny z uwagi na stan techniczny jednośladu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 na ulicy Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki zauważyli kierowcę motocykla, który na chodniku „palił gumę”. Właśnie to nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że nie zauważył nadjeżdżającego radiowozu. Za kierownicą jednośladu siedział 18-letni mieszkaniec gminy Zalesie.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami młodzieniec, posiadający prawo jazdy na tę kategorię pojazdów od roku przyznał, że w ten właśnie sposób chciał zakończyć sezon motocyklowy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie tysiąca złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Dodatkowo stracił też dowód rejestracyjny z uwagi na stan techniczny jednośladu.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że limit punktów karnych w przypadku młodych kierowców wynosi 20. Co istotne, po osiągnieciu tego limitu młody kierowca traci prawo jazdy.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to wieka odpowiedzialność zarówno za siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykuł3-letnia Helenka odnaleziona!
Następny artykułMakabra. Ojciec podciął córce gardło, a później sobie