Reklama Toyota

Oszuści byli pewni, że zabrali 78-latce 50 tys. zł. Bardzo się zdziwili stojąc pod oknem, z którego wypadła gotówka

Policjanci z kryminalni z Poznania przy wsparciu funkcjonariuszy z grupy zatrzymali dwie osoby, które oszukały starszą kobietę metodą „na policjanta”. Policjanci odzyskali 50 tys. zł, które staruszka wcześniej wyrzuciła oszustom przez okno. Sprawcy usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

We wtorek, 25 stycznia, do starszej kobiety mieszkającej w rejonie poznańskiego Nowego Miasta zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako Andrzej Sokołowski, podający za funkcjonariusza policji. W rozmowie telefonicznej oświadczył, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy groźnych przestępców, dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Dodał, że pieniądze na rachunku bankowym seniorki są zagrożone. Polecił, aby kobieta pojechała do placówki i szybko je wypłaciła, zanim zrobią to przestępcy.

Niczego nieświadoma 78-latka uwierzyła mężczyźnie. Zamówiła taksówkę, pojechała do banku, zlikwidowała lokatę i wróciła do domu z gotówką. Następnie, zgodnie z poleceniem oszusta, spakowała w reklamówkę gotówkę 50 tys. zł i wyrzuciła przez okno.

Na szczęście oszczędności życia starszej pani odzyskali kryminalni z komendy miejskiej w Poznaniu. Policjanci z grupy zajmującej się zwalczaniem przestępców działających na szkodę seniorów, operacyjnie ustalili okoliczności usiłowania kolejnego przestępstwa i udaremnili sprawcom kradzież gotówki.

Funkcjonariusze we współpracy z policjantami z Grupy Realizacyjnej zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, kobietę i mężczyznę w wieku 27 i 34 lata z rejonu Stargardu Szczecińskiego.

Oszuści decyzją sądu, na wniosek prokuratora, najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Poprzedni artykułJechali do innego zdarzenia. Auto leżało na boku w lesie. W środku ranny człowiek (ZDJĘCIA)
Następny artykułUwaga. Nadciąga wichura, możliwe też burze