Reklama samochody.pl

Oszukiwali na amerykańskiego żołnierza. Policja rozbiła gang obcokrajowców (FILM)

Policjanci rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wyłudzili od swoich ofiar co najmniej milion złotych metodą „oszustwa nigeryjskiego”. Podawali się za amerykańskich żołnierzy. Zatrzymanych zostało sześć osób, którzy usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Polski oraz Europy. Jej członkowie są odpowiedzialną za wyłudzanie pieniędzy metodą „oszustwa nigeryjskiego”. Akcja odbyła się na terenie woj. mazowieckiego. Zostało zatrzymania 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy w tym telefony komórkowe służące do popełnienia przestępstw, gotówkę w kwocie ponad 25 tysięcy złotych oraz mniejsze ilości narkotyków w postaci marihuany i haszyszu.

Grupa była doskonale zorganizowana. Działali metodą „fraudu nigeryjskiego”. Obcokrajowcy  posługując się fałszywymi i podrobionymi dokumentami, zakładali w Polsce konta w bankach. Następnie poprzez internet nawiązywali kontakt ze swoimi ofiarami. Wciągając je w grę psychologiczną, podawali się np. za amerykańskiego żołnierza lub weterana.

Każdy, kto dał się nabrać, myślał, że koresponduje z osobami, które mają kryzys emocjonalny i potrzebują pomocy finansowej w związku z trudną sytuacją materialną, np. problemami zdrowotnymi ich dzieci.

Mężczyźni obiecywali przyjazd do Polski celem ułożenia sobie wspólnego życia z pokrzywdzonymi i zwrot gotówki. Ostatecznie ofiary oszustów traciły swoje oszczędności, a sprawcy wzbogacali się, przelewając pieniądze na rachunki bankowe w innych krajach. Ukradli co najmniej milion złotych. Wstępne ustalenia mówią o przynajmniej kilkudziesięciu popełnionych w ten sam sposób przestępstwach. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. Zatrzymani oraz jeden podejrzany siedzący w więzieniu do innej sprawy, usłyszeli zarzuty między innymi dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu dokonywanie oszustw na szkodę kobiet z terenu Polski oraz innych krajów Europy.

Zatrzymani obcokrajowcy są w wieku od 26 lat do 30 lat i grożą im kary po 8 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował pięć osób.

Poprzedni artykułWstrząsające. Z wiatrówki zastrzelił kolegę (FILM)
Następny artykułOszust w zamian za puszczenie go zaproponował policjantom laptopy. Chciał je wziąć na kredyt