Oszukiwał metodą na „policjanta”. Oszusta szuka policja. O to jego portret pamięciowy

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na „policjanta”. Do zdarzenia doszło 20 października 2023r. w Poznaniu. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy podejrzewanej o ten czyn osoby. Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę, prosimy o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na „funkcjonariusza Policji”. Do zdarzenia doszło 20 października ub.r. w Poznaniu.

Sprawca podając się za funkcjonariusza Policji, skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzoną i nakłonił ją do przekazania pieniędzy oraz wartościowych monet pod legendą wpłacenia kaucji. Przestępca kontynuował rozmowę przekazując, że córka pokrzywdzonej spowodowała groźny wypadek i została zatrzymana w areszcie. Aby jej pomóc, potrzebna jest gotówka. Kobieta zawierzyła oszustowi. Spakowała gotówkę oraz monety i przekazała osobie, która przyszła do jej domu. Straciła w ten sposób kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, który odebrał pieniądze oraz monety od pokrzywdzonej.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto pod numerem telefonu 47 77 123 11, 47 77 123 12 lub 112, powołując się na numer sprawy D.III.5601.208.2023.KB

Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyje młody strażak
Następny artykułBył kompletnie pijany. Uderzył w budynek