Osobówka była tak załadowana panelami, że wygięły się koła

Widząc przeładowaną do granic możliwości osobówkę, policjanci wrocławskiej drogówki od razu zatrzymali kierującego do kontroli. Interwencja przebiegała bezproblemowo, aż do chwili, gdy siedzący za kierownicą hondy pokazał swoje ukraińskie prawo jazdy

29-letni wrocławianin chyba zapomniał, że nie siedzi za kierownicą dostawczego pojazdu, bo do swojej osobowej hondy nawkładał tyle paneli podłogowych, że aż ugięły się w niej koła. Początkowo policjantom wydawało się, że będzie to kolejna rutynowa kontrola drogowa… do chwili, gdy mężczyzna wręczył im blankiet prawa jazdy.

Już na pierwszy rzut oka funkcjonariusze wiedzieli, że dokument, który dał im kierowca, swym wyglądam, a w szczególności brakiem wymaganych zabezpieczeń znacznie odbiegał od oryginału.

Policjanci zwrócili uwagę na brak wymaganych, widocznych pod światłem UV, zabezpieczeń, niskiej jakości druk oraz barwy, które nie odpowiadały oryginalnym prawom jazdy, a takich policjanci wydzieli setki.

Dopiero po dłuższej chwili 29-latek przyznał się mundurowym, że podrobiony dokument kupił w Ukrainie za około 300 dolarów, bo swoje rzekomo zgubił.

Zamiast do domu pojechał prosto do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułPoważny wypadek podczas pracy na polu. Lądował śmigłowiec LPR
Następny artykułW wybuchu paliwa w samochodzie w Zielonej Górze zginął 39-letni mężczyzna (FILM)