60-latek atakował dziecko. Pedofil chciał ją nakłonić do współżycia

Kryminalni zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który nakłaniał do seksu dziewczynkę. Mężczyzna na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu.

Wszystko rozpoczęło się od zgłoszenia na Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, które dotyczyło nakłaniania osoby małoletniej poniżej 15 lat, do obcowania płciowego. Informacja od razu została przekazana do komisariatu policji w Józefowie. Policjanci potraktowali zdarzenie priorytetowo.

Policjanci przesłuchali świadków, zabezpieczyli materiał dowodowy oraz zatrzymali podejrzanego 60-latka, wszystko to zajęło kryminalnym niespełna 24 rodziny.
Mężczyzna w prokuraturze rejonowej w Otwocku usłyszał zarzuty usiłowania doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego. Grozi mu za to kara do 15 lat więzienia.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez prokuraturę. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zebranym w sprawie zdecydował się zawnioskować do sądu o zastosowanie wobec 60-latka aresztu tymczasowego. I tak tez się stało.

Pod numerem telefonu 800 12 12 12 (Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka), dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne.

Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Nie żyje młoda motocyklistka
Następny artykułMłody motocyklista w chwilę dostał 70 punktów karnych i ogromny mandat