Reklama samochody.pl

Orkan Malik w powiecie kaliskim. Zanotowano 93 zdarzenia (ZDJĘCIA)

W dniach 29-30 stycznia 2022 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej odnotowała 93 zdarzenia w związku z silnymi wiatrami jakie przeszły nad Kaliszem i powiatem kaliskim.

28 zdarzeń spośród nich dotyczyło uszkodzeń dachów budynków, z czego 11 to dachy budynków mieszkalnych. Do działań zadysponowano łącznie 172 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Rajsko w podkaliskiej Gminie Opatówek, gdzie silny wiatr zerwał fragment dachu na budynku kurnika. W hali znajdowało się około 28 tyś. sztuk tygodniowych kurcząt. Strażacy usunęli przy pomocy bosaków podręcznych oraz podręcznego sprzętu burzącego naderwaną część dachu.

Przy użyciu drabin przenośnych wygrodzono plandekami oraz balotami słomy bezpieczną części budynku (w której dach nie został uszkodzony), gdzie przenoszono pisklaki. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Gminy Opatówek – Pan Sebastian Wardęcki oferując swoją pomocy w usunięciu skutków wichury. Strażacy zabezpieczali również dachy budynków mieszkalnych m.in. w Kaliszu na ulicy Złotej, Fryderyka Chopina oraz Tadeusza Kościuszki. Większość interwencji dotyczyła powalonych drzew i konarów, które tarasowały przejazd, ale ratownicy udzielili również wsparcia kolegom z Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Liskowie dostarczając agregat prądotwórczy. W czasie weekendu strażacy interweniowali również w związku z pożarami sadz w kominie oraz pomagając innym służbom w otwarciu mieszkania.

Poprzedni artykułFałszywy ratownik medyczny robił coś okropnego. Wpadł w ręce policji
Następny artykułSilny wiatr dał o sobie znać w powiecie chodzieskim. Strażacy odnotowali 34 zdarzenia (ZDJĘCIA)