Reklama samochody.pl

Okradli firmę z miedzianych przewodów wartych 20 tysięcy złotych. Złodziejom grozi 5 lat więzienia

Krzyscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w lutym br., ukradli z terenu jednej firm miedziane kable warte 20 tysięcy złotych. 

W lutym bieżącego roku, policja w Krzyżu została poinformowana o kradzieży 3 kilometrów miedzianych kabli z terenu jednej z lokalnych firm. Kable miały być wykorzystane przy budowie torowiska. Skradzione kable zostały wycenione na 20 tysięcy złotych.

Kryminalni od razu zajęli się tą sprawą. Każdego dnia gromadzili materiał dowodowy, który wykluczał coraz więcej osób, które były podejrzane. W końcu udało im się ustalić, że za kradzieżą stoją mieszkańcy Krzyża Wielkopolskiego w wieku 22 i 26 lat.  Kilka dni temu mundurowi zapukali do ich drzwi, a mężczyźni nie kryli zdziwienia.

W miejscu zamieszkania 26-latka udało się odzyskać część skradzionych kabli, reszty nie udało się uratować, pozbawione otuliny zostały sprzedane na skupie złomu. Łącznie za 170kg miedzi udało im się ”zarobić” ponad trzy tysiące złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży do popełnienia, których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Dodatkowo 26-latek odpowie za posiadanie narkotyków, gdyż w biurku przechowywał marihuanę.

Finał sprawy rozstrzygnie sąd.

Foto: Policja.