Reklama Toyota

Okradał „na śpiocha”. Wpadł przez miejski monitoring

Kryminalni z Leszna zatrzymali 35-lata, który okradł dwóch mężczyzn podczas ich snu. Zabrał z ich mieszkania konsolę do gier, pieniądze oraz dokumenty, powodując łączne straty w kwocie ponad 3 tys. zł.

W minionym tygodniu leszczyńska policja została powiadomiona o kradzieży, do której doszło, 30 stycznia, we wczesnych godzinach rannych w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Podczas snu lokatorów, ktoś wszedł do ich otwartego mieszkania. Złodziej ukradł konsolę do gier wraz z padami, telefon komórkowy, pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Łączna suma strat wyniosła ponad 3 tysiące złotych.

Policjanci zajęli się sprawą, zmierzając do ustalenia tożsamości sprawcy przestępstwa. W ustaleniach tych przydatne stały się zapisy monitoringu miejskiego. Okazało się, że kradzieży „na śpiocha” dopuścił się 35-letni mieszkaniec Leszna.

W piątek, 4 lutego,. policjanci zatrzymali 35-latka, który usłyszał zarzut kradzieży. Nie był w stanie rozsądnie wytłumaczyć swojego zachowania, zasłaniał się upojeniem alkoholowym.

W trakcie przeszukania mieszkania 35-latka policjanci znaleźli większość skradzionych rzeczy za wyjątkiem części dokumentów i kart bankomatowych. Odzyskane przedmioty niebawem wrócą do właścicieli. 35-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułOplem przejechał leżącą osobę. Mężczyzna zmarł. Kto widział wypadek?
Następny artykułPożar zbiornika z olejem. Dotkliwe poparzony pracownik. Śmigłowcem LPR trafił do szpitala