Reklama Toyota

Ogromny pożar pozostałości pozrębowych. Akcja trwała sześć godzin (ZDJĘCIA)

48 strażaków przez ponad 6 godzin zmagało się z pożarem pozostałości pozrębowych w miejscowości Daninów, gmina Kazimierz Biskupi.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło tuż przed godz. 17.00, w dniu 12 lipca 2020 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar pozostałości pozrębowych, ułożonych w lesie w pryzmy o wysokości 4 metrów. Od palących się pozostałości zaczynały się palić wierzchołki drzew oraz poszycie leśne. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w obronie na przyległy las.

Następnie po zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego podano wodę na palące się pozostałości pozrębowe oraz oborano pożarzysko. Powyższe działania pozwoliły na ugaszenie pożaru oraz ograniczyły jego rozprzestrzenianie się.

W trakcie działań lekkiemu poparzeniu uległ jeden z druhów OSP. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin, OSP Kazimierz Biskupi, OSP Tokarki, OSP Rosocha, OSP Chorzeń, OSP Przyjma i OSP Dobrosołowo.

PSP KONIN

Poprzedni artykułWypadek. Pijany kierowca uderzył samochodem w drzewo [ZDJĘCIA]
Następny artykułSezon na owady błonkoskrzydłe w pełni. Kilka ważnych rad na ich temat