Reklama Toyota

Ogromny konar runął na ludzi. 10 osób trafiło do szpitala

Na Rynku Wodnym w Zamościu konar odłamał się od drzewa i spadł na ludzi siedzących pod namiotem letniej czytelni. Do szpitala zostało przewiezionych 10 osób, cztery z nich doznało obrażeń, pozostałe osoby ze zdarzenia wyszły z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami i zadrapaniami. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Wczoraj tuż przed godziną 16:00 dyżurny zamojskiej komendy z centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał informację, że na ludzi przebywających na Rynku Wodnym w Zamościu spadł obłamany z drzewa konar. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Poszkodowanym służby udzieliły pomocy. Na szczęście wszystkie osoby o własnych siłach wydostały się spod obłamanej gałęzi. Policjanci zabezpieczyli teren i ustalili przebieg zdarzenia.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że konar o długości około 15 metrów odłamał się od drzewa kasztanowca i spadł na stoliki, krzesła oraz namiot letniej czytelni książki i prasy Książnicy Zamojskiej. Pod namiotem przebywało kilkanaście osób. W zdarzeniu brało udział 10 osób. Dziewięć z nich w wieku od 17 do 52 lat załogi karetek pogotowia przewiozły do szpitala.

Po badaniach okazało się, że obrażeń ciała doznały cztery osoby, wśród nich są dwie 17-letnie mieszkanki Warszawy, 42-letek z Zamościa oraz 52-letnia mieszkanka naszego miasta. Dla pozostałych osób zdarzenie zakończyło się niegroźnymi dla ich zdrowia zadrapaniami i potłuczeniami. W zdarzeniu uszkodzone zostały również trzy pojazdy.

Na miejscu policja wykonała czynności procesowe. Poza służbami ratunkowymi obecni byli tam również przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Poprzedni artykułDziewczynka wymiotowała i traciła przytomność
Następny artykułPoważny wypadek. 14-latka wioząc quadem 2-letniego braciszka uderzyła w ciągnik. Dzieci poważnie ranne