Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad półtora promila alkoholu

1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący samochodem marki VW Golf, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji policjanci zatrzymali 31-latka.

Godną naśladowania postawą wykazało się dwóch 21-latków, którzy z 17/18 maja uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że świadkowie zwrócili uwagę na osobowego volkswagena golfa, którego kierujący miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyźni zatrzymali kierowcę na jednej ze stacji paliw. Widząc zataczającego się kierowcę auta zabrali kluczyki od pojazdu i powiadomili policjantów. Do czasu przyjazdu mundurowych, nie pozwolili kierującemu się oddalić.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący volkswagenem 31-letni Gruzin miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. 31-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niebawem za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego!

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Zderzenie skody z ciężarówką, która stanęła w płomieniach
Następny artykułPodjeżdżał do kobiet na rowerze i klepał je w pośladki. Potem obnażał się