Reklama Toyota

Oboje kompletnie pijani na zmianę prowadzili samochód. Kobieta w dodatku nie miała prawa jazdy

25-latka oraz 26-latek na przemian prowadzili pojazd. Obije byli pijani. Kobieta wydmuchała dwa  promile, mężczyzna 1,4 promila alkoholu. Dzień później, kolejna młoda kobieta, 26-latka została zatrzymana prowadząc samochód. Wydmuchała niemal dwa promilami alkoholu.

W niedzielę, 16 stycznia, w Świebodzinie tuż przed godziną 6:00, patrol został wezwany do awanturujących się osób. Uczestnicy interwencji byli pijani. Uspokoiła ich policja, ale to nie był koniec.

Przed godziną 9:00 przechodnie poinformowali policję, że młoda kobieta prowadząc pojazd uderzyła w krawężnik, a po chwili przesiadła się z pasażerem, który pojechał dalej i zatrzymał się na parkingu.

Chwilę później na miejsce dotarli policjanci. – Świadkowie wskazali samochód jak i osoby nim kierujące. To byli uczestnicy poprzedniej interwencji dotyczącej awantury – mówi asp Marcin Ruciński, rzecznik lubuskiej policji.

Kobieta wydmuchała 2 promile alkoholu, a mężczyzna, który przesiadł się za kierownicę, blisko 1,4 promila. Ponadto 25-latka nie ma prawa jazdy. Obojgu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów o grzywna nie niższa niż po 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym.

Taka sama kara grozi również 26-latce, która w poniedziałek, 17 stycznia, kierowała mając 2 promile alkoholu.

Poprzedni artykułI znowu żółte lamborghini. Co tym razem zrobił kierowca?
Następny artykułŚmiertelny wypadek pod Gnieznem. Nissan uderzył w drzewo. Kierowca zginął (ZDJĘCIA)