O krok od tragedii pod Nowym Tomyślem. Dwóch youtuberów weszło na turbinę wiatrakową

Dwóch młodych youtuberów postanowiło wejść na turbinę wiatrakową i nagrać film. Cała sytuacją mogła zakończyć się bardzo tragicznie.

Cała niebezpieczna sytuacja miała miejsce w środę 10 lipca o godzinie  7:26 w miejscowości Paproć koło Nowego Tomyśla. Wówczas to nowotomyskie służby ratunkowe otrzymały groźne zgłoszenie, które miało miejscem na terenie firmy Bartex.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla, jeden zastęp ochotników z Borui Kościelnej oraz Policję.

Po dojeździe na miejsce służb okazało się, że dwóch mężczyzn w wieku 22-lat i 23 lat z powiatu bytomskiego i rybnickiego wspięło się na turbinę wiatrakową. Mężczyźni doskonale przygotowali się do wspinaczki w odpowiedni sprzęt.

Gdy na miejscu pojawiły się służby młodzi mężczyźni postanowili natychmiast zejść na dół. Gdy mężczyźni zeszli na dół okazało się, że są znanymi yutuberami, którzy nagrywają różnego rodzaju wspinaczki, a potem wrzucają je na kanał Youtube.

Cała wycieczka młodych youtuberów na teren powiatu nowotomyskiego zakończyła się ukaraniem ich przez policjantów mandatem.

Obecni na miejscu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wręczyli im dwa mandaty, po jednym dla każdego, w wysokości 500 złotych mówi dla portalu wlkp112.pl Szymon Majewski, z nowotomyskiej policji 

Poprzedni artykułOdszedł Chaos. „Żegnaj przyjacielu” piszą policjanci
Następny artykułZabójstwo w Klenicy. Syn udusił matkę żyłką, wnuk trzymał za ramiona. Ciało zalali betonem. Usłyszeli wyroki (ZDJĘCIA)