Niespełna 3-letnia dziewczynka utknęła w zjeżdżalni. Na pomoc ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

W nietypowej akcji w piątkowe przedpołudnie uczestniczyli rawiccy strażacy. Bohaterką zaistniałego zdarzenia była niespełna 3-letnia mieszkanka miasta Rawicz. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

W piątek, 7 czerwca 2024 r. o godz. 1048 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu przyjął zgłoszenie dot. kilkuletniego dziecka, które utknęło w jednym z urządzeń zabawowych.

Będąca pod opieką swojego taty Ola, korzystała z placu zabaw w parku rawickiego Domu Kultury. Przy okazji postanowiła spróbować też swoich sił na krytej zjeżdżalni, która zainstalowana jest na pobliskiej „Fisi Górce”.

Dziewczynka weszła do wnętrza rury z przekonaniem, że po pokonaniu kilku zakrętów znajdzie się na dole. Niestety, tak się nie stało. Po zaledwie kilkumetrowym ślizgu utknęła we wnętrzu urządzenia mówi dla portalu wlkp112.pl Krzysztof Skrzypczak, z rawickiej straży pożarnej 

Na pomoc dziewczynce pospieszyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu. Po kilku minutach dziecko było już w ramionach taty. W nagrodę za dzielną postawę, podczas przebywania w pułapce mała Ola otrzymała strażacka maskotkę .Jak się okazało, przyczyną niedrożności zjeżdżalni był pozostawiony w jej wnętrzu materac dodaje Skrzypczak

📸PSP Rawicz

Poprzedni artykułRadiowóz uszkodził Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na autostradzie
Następny artykułNie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Znana jako Halina Kiepska