Reklama samochody.pl

Groźne dachowanie na A2. Ranny obywatel Litwy (ZDJĘCIA)

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu na środku pasa ruchu autostrady oraz zerwaną część bariery energochłonnej rozdzielającej autostradę. Część bariery była wbita w samochód osobowy. Poszkodowany – obywatel Litwy zamieszkały w Wielkiej Brytanii, przytomny i kontaktowy znajdował się w radiowozie Policji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, kontrola parametrów życiowych). Dalsze działania polegały na oddzieleniu samochodu od bariery energochłonnej przy użyciu wyciągarki samochodowej oraz piły do cięcia stali, odłączeniu akumulatora, przewróceniu samochodu na koła i przemieszczeniu na pas awaryjny, jak również usunięciu z powierzchni jezdni płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych.
Dodatkowo do działań zadysponowano kolejny zastęp z OSP Bolewice w celu uprzątnięcia pozostałości powypadkowych, które spadły na drogę gminną pod wiaduktem autostradowym.